Найзагадковіше коштовне каміння…

2015-03-19

Стоп! А чи це дійсно каміння? Давайте пробуємо розібратись.

Ми звикли до того, що перли (а саме про них ідеться у нашій розмові) стоять в одному ряді з бірюзою, малахітом, місячним каменем, опалами, бурштином тощо. Однак постійно забуваємо, що ці прекрасні витвори природи мають різне походження: малахіт, бірюза та їм подібні – це мінерали, бурштин (він же янтар) – це смола, а от перлину можна знайти у мушлях. А відтак вона є істотою морською (буває, щоправда, й річковою).

Її вважають мінералом органічного походження і все-таки зараховують до дорогоцінного каміння.

Але чи не здається вам, що про таке загадкове створіння природи не можна говорити такою сухою мовою?

А відтак звернемось до інших питань. Наприклад, звернемо увагу на gedrian.com. Отже, більшість із нас асоціює перли із білим кольором, тоді як насправді вони мають трохи не веселкову кольорову гамму. Відтак, окрім білих, вони можуть бути жовтуватими, сріблястими, золотистими, рожевими, блакитними, зеленкуватими, чорними, сірими та фіолетовими. Колір перлини залежить від того, які молюски брали учать в її створенні.

Щоправда, в останні десятиліття перли стали вирощувати штучно, а відтак «запрограмувати» їх майбутній колір стає нескладно. Хоча, зрозуміло, коштовність такої «бусинки» дещо спадає. Ні, не думайте, вона не пластикова у жодному випадку. Просто у мушлю закладають шматочок раковини і чекають, доки він заросте багатьма шарами перламутру. От тепер перлина готова.

А загалом у світі існують такі перлини, життя яких схоже на легенду. От вони, зрозуміло, не штучні, а справжні-справжнісінькі. Власне, таких найцікавіших називають сім, серед яких є найбільша (щоправда, її належність до перлів визнають не всі, бо вона не блискуча), найстаріша, найоригінальніша, а також найдорожча.

Але є один сумний момент:

На відміну від іншого дорогоцінного каміння, перли мають свій кінцевий термін. Поступово вони висихають та розшаровуються. А проте за належного піклування вони можуть жити століттями.



Больше новостей читайте в печатной версии "Макеевского рабочего".

Газета выходит раз в неделю по пятницам.

Купить газету можно в киосках "Союзпечать", а также выписать в редакции.

Стоимость подписки на месяц (с программой ТВ) - 12,40 грн. или 25 рублей.