Оперативне лікування нефроптозу
Нефроптоз чи опущення нирки – патологічний стан, при якому цей орган отримує підвищену рухливість і зміщується. За нормальних умов нирка фіксується в нирковому ложі. У разі опущення можливі серйозні ускладнення, тому такий стан обов'язково потрібно коригувати. Малотравматична операція під час опущення нирки проводиться у медичному центрі Медікал Плаза, детальніше за посиланням https://medicalplaza.ua/uslugi/khirurgiya
Переваги лапароскопічного лікування нефроптозу
Опущення нирки викликає натяг нервово-судинного пучка, порушення відтоку сечі, виражений больовий синдром у ділянці попереку.
Лапароскопічне оперативне лікування нефроптозу дозволяє повернути нирку у фізіологічне положення та усунути симптоматику порушення щадними методами. Суть операції полягає у підшиванні до органу сітчастого ендопротезу.
До переваг операції порівняно з традиційними методиками відносять:
- незначну травматизацію (замість порожнинного надрізу роблять 3-4 невеликі проколи, через які вводять мініатюрні інструменти та сам ендопротез);
- прискорене загоєння тканин;
- скорочення терміну перебування у стаціонарі;
- прискорений період реабілітації, що легше переноситься пацієнтом.
Ендоскопічна операція при нефроптозі передбачає використання протезу з матеріалу, який не впливає негативно на внутрішні органи. Імплант виготовлений з біологічно нейтрального полімеру, що не відторгається організмом, не викликає алергічних реакцій. Він не перешкоджає відтоку сечі та допускає рухливість нирки в межах фізіологічної норми.
Етапи виконання
Перш ніж розпочати лікування нефроптозу операцією, лікар збирає анамнез та призначає пацієнту діагностичні заходи: аналізи сечі та крові, коагулограма. Також проводиться консультація з анестезіологом.
Установка сітчастого ендопротезу проводиться так:
- Спочатку пацієнта вводять у наркоз.
- В області передньої черевної стінки виконують кілька невеликих проколів, через які вводять інструменти, включаючи лапароскоп, і нагнітають в черевну порожнину вуглекислий газ.
- Нирку виділяють з навколишніх тканин і, використовуючи поліпропіленову сітку, підшивають її до фасцій або квадратного м'яза попереку.
Тривалість операції – від 40 до 2 годин.
Фахівці суворо стежать за правильністю виконання маніпуляцій, у реабілітаційний період ускладнення зазвичай не виникають. У цьому випадку багато залежить і від самого пацієнта – наскільки відповідально він дотримується рекомендацій щодо відновлення.
Можливі протипоказання, проконсультуйтеся з фахівцем