Що таке інтернет-маркетинг?
Розміщувати рекламу онлайн і продавати продукти або послуги в мережі — ось саме просте визначення інтернет-маркетингу. На сьогоднішній день, цей вид комерції переживає небувалий розквіт, і якщо ваші потенційні клієнти знають, як користуватися Інтернетом — а за останніми даними ФОМ, одна тільки аудиторія Рунета складає зараз 73,8 млн осіб — інформація про цій формі ведення бізнесу вам просто необхідна.
Визначення поняття
Інтернет сьогодні — не лише засіб, а й повноцінне середовище для реалізації всіх аспектів традиційного маркетинг-міксу: ціни (price), продукту (product), місця продажу (place) і просування (promotion). Кожен сучасний підприємець прагне відкрити віртуальні двері перед своїми покупцями, і все більше людей по всьому світу зацікавлені в такому виді торгівлі.
Ми постійно чуємо навколо — контекстна реклама, ліди, оптимізація, SEO, просування в соцмережах, контент-менеджмент, юзабіліті, копірайтинг, веб-аналітика, вірусні відео, але по суті, всі ці страшні слова — частини єдиного цілого, тому тим, хто тільки замислюється про переведення свого бізнесу онлайн, треба чітко знати відповіді на питання: інтернет маркетинг що це і навіщо потрібно?
Як вже було сказано, інтернет давно перестав бути просто засобом передачі інформації (media), перетворившись із місця для розміщення реклами в повноцінний канал продажів, що дозволило добитися максимально швидкої конверсії, або переходу звичайних відвідувачів сайту потенційних, а згодом і реальних покупців.
З допомогою інтернету, крім реклами бренду і фізичних продажу товарів, поступово почали просуватися також інформація, ідеї, послуги, сервіси — все, що яким-небудь чином приносить прибуток своїм власникам.
Згідно WebMarketing Experts, зміст інтернет-маркетингу, або якщо хочете — роботи фахівця відповідного профілю — можна розкласти на чотири головних складових, перелічених у порядку їх реалізації для будь-якої маркетингової кампанії:
- Визначення стратегії
- Генерація трафіку
- Збір і аналіз інформації
Комплексний підхід
З усього вищесказаного можна зробити висновок, що комплексний інтернет маркетинг — не якесь одне дія або поняття, а потужний засіб просування бізнесу в мережі, яка включає все — від розробки стратегії до утримання існуючих клієнтів. Розглянемо кожен з цих етапів докладніше.
Розробка веб-стратегії
- Аналіз попиту і цільової аудиторії
- Вивчення пропозицій конкурентів
- Позиціонування сайту
- Власне маркетинг-мікс
Недостатньо придумати продукт — потрібно визначити стратегію вашої присутності на ринку. Без знання своєї цільової аудиторії не вдасться залучити на сайт потенційно зацікавлених відвідувачів, а відсутність уявлень про конкурентів в обраній ніші — їх слабких і сильних місцях, цінах, засоби виробництва і розповсюдження не дозволить створити адекватне ціннісне пропозицію.
Перед тим, як приступати до конкретних дій, повинен бути складений чіткий план, чого ви хочете домогтися від вашого продукту, кому він призначений, які потреби задовольняє, скільки він коштує, які канали хочете використовувати і чому.
Створення трафіку
Багато переходять до цього кроку, минаючи попередній етап. Така реальність багатьох компаній — заманити побільше клієнтів, а там розберемося, що до чого. Проте будь-який інструмент вимагає грамотного обґрунтування свого застосування, і безглузде «накручування» трафіку може призвести лише до фінансових витрат без якого-небудь значимого результату.
Генерація лідів (lead generation), тобто залучення користувачів і переконання їх зробити першу покупку — головне завдання веб-маркетолога, оскільки без відвідувачів ви ніколи не зможете нічого продати. Серед методів лідогенераціі виділяють:
1. Природна пошукова оптимізація, або SEO
2. Пошуковий маркетинг, або SEM засобами контекстної реклами з оплатою за клік (PPC, pay-per-click)
3. Пошуковий маркетинг засобами таргетованої реклами в соціальних мережах (SMM, Search Media Marketing)
4. Медійна реклама в інтернеті
5. Рекламна email-розсилка
6. Підписка на новини
7. Створення та розповсюдження корисного контенту
8. Вірусний маркетинг(http://itstatti.in.ua/internet-marketing.html) і buzz-маркетинг
9. Використання сайтів оголошень
10. Просування через форуми та дискусії
11. Просування на сайтах нетворкінгу і в професійних співтовариствах (SMO, Social Media Optimization)
12. Обмін посиланнями з іншими сайтами
13. Партнерські програми
14. Поширення інформації у вигляді білих книг (White Paper)
15. Синергія з рекламою оффлайн
16. Електронні купони на знижки
17. Ігри, опитування та конкурси
18. Спонсорство
Цей список постійно розширюється, якісь алгоритми змінюються (наприклад, принципи ранжирування мобільного пошуку Google, «Мінусинськ» від Яндекса з відміною обліку покупних беклінків), відмирають старі і з`являються нові інструменти (нещодавно введена можливість рекламуватися в стрічці новин Вконтакте).
У зв`язку з цим, теоретична підготовка інтернет-маркетологів не припиняється ніколи, потрібно постійно бути в курсі останніх подій, відвідувати тематичні заходи, читати профільні книги, форуми і блоги — як раз те, чим ви займаєтеся зараз :)