Щити розподільні та бокси
Електрифікація житла – клопітна справа, що потребує професійного втручання. Важливою частиною електричної складової житла є розподільний щит чи бокс. У ньому встановлюватиметься інша електрична апаратура. До неї можна віднести розподільну, захисні та комутаційні пристрої. Розподільчі щити можна замовити тут.
Призначення
Багато хто думає, що вдома можна обійтися лише парою автоматичних вимикачів, а така громіздка апаратура доля виробничих потужностей. Ні, фахівці рекомендують навіть вдома встановлювати розподільні щити чи бокси, щоб всередину вмонтувати основну апаратуру. Цей пристрій призначений для встановлення приладів, які відповідають за:
-
приймання та розподіл електроенергії;
-
контроль за номінальною напругою та її регулювання;
-
слідкуванням за перепадами та стрибками напруги;
-
своєчасне відключення внаслідок короткого замикання.
Класифікація
Класифікують розподільні щити за двома типами: вбудовані та навісні. Навісні легші у монтуванні, оскільки вішаються безпосередньо на стіну. Для цього використовують спеціальне кріплення.
Вбудовані розподільні щити складніше монтувати, тому що під них потрібно створити поглиблення у стіні, та й сама проводка до щита може йти прихованим чином.
За місцем встановлення щити поділяють на внутрішні та зовнішні. З назви зрозуміло, що розподільні щити зовнішньої установки повинні витримувати вплив довкілля та природних явищ.
Ступінь захисту
Усі розподільні щити діляться за рівнем захисту, відповідно до умов, в яких можна використовувати цей елемент.
-
IP20; IP30 розподільні щитки, що встановлюються всередині приміщень. Варіант виконання не передбачає захисту від вологи.
-
IP44; IP54 можна встановлювати в приміщеннях з підвищеною вологістю й поза приміщеннями, але з неможливістю попадання струменя води.
-
IP55; IP65 встановлюються в приміщеннях з підвищеним агресивним середовищем та поза приміщеннями. Передбачено захист від потрапляння вологи та дощу.
Матеріал корпусу
Розподільні щитки виготовляють з металу або пластику. Останні невеликих габаритів, то їх частіше називають боксами. Кришка боксів виконується із прозорого скла для кращого контролю за приладами контролю та захисту.
Металеві щитки можуть мати невелике віконце для контролю за приладами, встановленими усередині. У металевих щитках для забезпечення герметичності є гумова прокладка ущільнювача між корпусом і дверцятами.
Де купити
Все частіше розподільні щитки або бокси починають застосовувати у будинках та квартирах. Попит на них зараз високий, а значить не кожен продавець може запропонувати необхідний покупцю асортимент. У магазині Cable-Ok товар завжди в наявності та за доступними цінами. Фахівці підкажуть, який розподільний щиток потрібний саме для вашого приміщення.